Yoksa Atatürk’te mi WikiLeaks İçeriklerinde?

http://wikileaks.nl/support.html

 

Adresinden görmüş olabileceğini üzere WikiLeaks 8 adet duvarkağıdı yayınlamakta. Bunlardan kimi Pentagon’u eleştirmekte, kimi Julian Assange’den alıntı yapmakta, kimi Rusya’daki kirli ilişkilere dokundurmakta..  Bu duvarkağıtlarından birinde de “It’s time to open the archives” yazısıyla beraber karanlık bir odaya ışık taşıyan WikiLeaks sembolü çizilmiş. Bu odanın kapısının hemen üstünde ABD tarihinin görevinden istifa eden tek başkanı olan Nixon var. Ayrıca bir sandığın üstünde de JFK kısaltması(turuncu) var-ki bu da John Fitzgerald Kennedy’nin kısaltması.

Resimde ayrıca erke dönergeci(yeşil dairenin içindeki) ve nargile de var. Atatürk resminin yanındaki dosyalardan ne çıkar bilmiyorum ama şimdiden bunun yunanistanlı bir anarşist grup tarafından eklendiği ve “arşivleri açma zamanı” sloganıyla beraber sözde ermeni ve rum soykırımlarına yönelik bir gönderme olduğu yönünde söylentiler var.

Benim nazarımda yeterince sıktı bu soykırım konusu. Eski bir Rus ressamın tablosunu Osmanlı’nın yaptığı soykırımın gerçek fotoğrafı olarak yutturmaya çalışan localardan sıkıldım artık, Ermeni diasporası arşivleri açsa da rahatlasak. (evet zamanında bir tabloyu vahşet fotoğrafı olarak yutturmaya yetercek kadar arsızlaşmışlar, ki zaten artık bu sözde soykırım zımbırtısını uzatmalarının nedeni de Avrupa ve Amerikada ki ermenileri asimile olmaktan alıkoyup bir arada olmalarını sağlamak, ve amerikan senatosunda vb. yerlerde söz sahibi olmak gibi amaçlarını korumalarına yönelik.)

 

Tabi bunun dışında bir konuyla alakası da olabilir oradaki Atatürk resminin. Atatürk’ten sonra benim en çok ilgimi çeken erke dönergeci. Bugüne kadar basına çıkıp ciddi açıklamalarda bulunmadıkları için pek önemsememiştim bu adamları. O konunun altından ne çıkacak acep?? 😀

 

Neyse.. Çok uzattık kelamı. İşte O duvarkağıdının bir parçası: (yakınlaştırmak için üstüne tıklayın)

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under WikiLeaks

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s